MEGA HAFIZA - HAFIZA SARAYI

MEGA HAFIZA

Hafıza, hızlı öğrenme, konsantrasyon, beyin gücü, zeka geliştirme konularıyla ilgilenen herkesin yolunun kesiştiği isimlerdir "Mega Hafıza" ve "Melik Duyar".

Türkiye'de ve  dünyada hafıza ve beyin eğitimine ilk ilgi duyan insanlar arasındadır Melik Duyar. Türk insanının hızlı öğrenme ve hafıza gücü konusunda ufkunu açmıştır. Türkiye'de sadece birkaç televizyon kanalının bulunduğu 1992 yılında primetime'da tüm halk aylarca onun hafıza gösterilerini izlemiştir. Melik Duyar bu programlarıyla Türkiye'de1992 "Kişisel Gelişim" konusunun bir sektör olabileceği mesajlarını da vererek birçok kişiye ilham kaynağı olmuştur. Televizyon programları 1992'den 2004 yıllarına kadar yoğun devam etmiştir.  Halen çok sayıda televizyon kanalına konuk olmakta ve hafıza ve beyin eğitimi konusunda ilham vermeye devam etmektedir.

 1992 - 1995 yıllarında telif hakkı karşılığında yazar olarak çalışan Melik Duyar, 1995 yılının ikinci yarısında kendi şirketi olan "Mega Hafıza"yı kurmuştur. 1994 yılında "Fotografik Hafıza" dünya şampiyonu olan Melik Duyar aynı yıl İngiltere'de yayınlanan "Dehanın El Kitabı" (The Book of Genius)" başlıklı kitapta dünyanın en iyi hafıza gücüne sahip ilk on listesinde gösterilmiştir.

2008 yılında "MEMORIAD Dünya Hafıza, Mental Matematik & Hızlı Okuma Olimpiyatları" uluslararası dönem başkanı olan Duyar, Memoriad olarak tescil edilen hafıza ve mental matematik rekorlarıyla birlikte Memoriad Başkanı olarak "2014 Guinness Dünya Rekorları (Guinness World Records)" kitabında yayınlanmıştır. Melik Duyar'ın 1992 yılında ilk defa sinema ve tiyatro sanatçısı Cihan Ünal ile birlikte yayınlanan TV programı aşağıda verilmiştir. Türkiye bu filmle birlikte hafıza ve beyin eğitimi diye bir konuyla ilk defa tanışmıştır.


Melik Duyar'ın ve Mega Hafıza'nın eserlerine ulaşmak için aşağıdaki linke tuklayınız;